PLAČÍCÍ OBRAZ


Do izraelského města Ramle se sjíždějí stovky věřících. V tamním kostele Svatého Jiří se stala zvláštní věc. Z obrazu, který zachycuje zápas sv. Jiří s drakem, se začal uvolňovat vonný olej a stékat po malbě. Věřící tento úkaz pojmenovávají tak, že pláče a považují to za zázrak.

PLAČÍCÍ OBRAZ.

Do kostela ve městě Ramle se denně sjíždějí stovky věřících, aby si místo prohlédly. Olej z malby teče od nedělního rána, kdy farář ihned po vstupu do kostela ucítil zvláštní vůni. Obraz otřel, ale během hodiny začala ikona "plakat" znovu, a tak tomu bylo po celý den. Někteří věřící to chápou tak, že se s nimi Bůh pokouší skrz tento obraz navazovat kontakt a naznačit jim, že by se měli vrátit do jeho rukou, protože začínají být unaveni z honu za materiálními hodnotami.
Kostel běžně navštíví 20-30 věřících denně, teď se ale dveře netrhnou. Věřící, ale také turisté přicházejí do kostela až do pozdních nočních hodin, aby zvláštnost viděli na vlastní oči. Podle křesťanské tradice byl svatý Jiří římský voják, který byl narozený ve městě Lydda (dnes Lod) velmi blízko od městečka Ramle. Když pak pohanský velitel nakázal zatknout všechny křesťanské vojáky, Jiří odmítl konvertovat a byl popraven. Po jeho smrti bylo tělo transportováno do Lyddy, kde byl uznáván jako mučedník.
Ramle je jedno z mála izraelských měst, které se dochovalo od dob středověku a dnes je to smíšené město, ve kterém žijí Židé i muslimové.

Zdroj

 

Diskusní téma: PLAČÍCÍ OBRAZ

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek